Książenickie rowerowanie – ostatnia trasa i podsumowanie projektu

W przedwyborczą sobotę pomimo jesiennej aury zmierzyliśmy się z najprzyjemniejszą częścią projektu, czyli z trasą po Książenicach.

Na starcie rajdu stawiło się wiele osób gotowych do premierowego rozwiązywania zagadek questu „Rowerowe Książenice”. Nie było łatwo – nawet dla wieloletnich mieszkańców miejscowości: zagadki wymagały uważnego oka i umiejętności łączenia wielu faktów w jedną całość. Rajd rozpoczęliśmy przy szkole podstawowej przy ul. Pojdy, a zakończyliśmy integracyjnym ogniskiem – dzięki gościnności Nadleśnictwa w Rybniku oraz leśniczego Tomasza Majera.  Po dotarciu na miejsce poczęstunku mieliśmy okazję skonsultować treść zagadek, porozmawiać o niespodziankach na trasie o wielu ciekawych miejscach, o których wcześniej nikt nie wiedział. Śmiechom i interesującym historiom nie było końca! Na najwytrwalszych uczestników czekały nagrody – gadżety podróżnicze, a wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi, drewnianymi dyplomami. To przedpołudnie spędziliśmy bardzo aktywnie i bardzo miło!

Podsumowanie projektu

Prawie setka mieszkańców i sympatyków Książenic przyjęła zaproszenie do uczestnictwa w projekcie „Zagadki na rowerze w sajockich okolic plenerze”. Wspólnie wykręciliśmy około 90 kilometrów we wspaniałych okolicznościach przyrody w trzech wyprawach:

– Questing Stanowice „Szlakiem stanowickiej przygody”

– Questing Palowice i Szczejkowice „Typowy Alojz i szfarno Sztefa – Miłość od piyrszego wyjrzynio”

– Questing Książenic „Rowerowe Książenice

 

Za współpracę przy projekcie dziękujemy:

– Piekarnictwo Cukiernictwo Czesław Wałach

– Nadleśnictwo Rybnik

– LKS Unia Książenice

– WS Świaczny

Projekt „Zagadki na rowerze w sajockich okolic plenerze” realizowany był przez stowarzyszenie „Razem dla Książenic” w ramach programu Działaj Lokalnie X edycja 2018, którego operatorem jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundusz Lokalny Ramża. Program jest współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Funduszu Lokalnego RAMŻA oraz z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.