4. rozdanie – relacja z finału projektu „Książenicki rowerowy tysiąc” 🚴‍♂️🚴‍♀️🃏♠️♦️

Cóż to był za projekt 🙂 Rozpoczynaliśmy nasze wojaże w blasku letniego słońca, a zakończyliśmy grzejąc się przy ognisku w jesiennej leśnej scenerii. Po raz kolejny uczestnicy dopisali – na starcie zgromadziło się wielu roweromaniaków, którzy wspólnie z nami chcieli świętować ten wyjątkowy dzień – 11 listopada. Aktywni patrioci na dwóch kółkach? Ależ owszem, czemu nie!

Trasa

20 pierwszych uczestników na trasie otrzymało od nas rowerowe niespodzianki. Tym razem były to lampki na szprychy, coby byli dobrze widoczni po cimoku. 🙂

Wyjątkowo dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy dwie wersje trasy: dłuższą – ok. 19 km oraz krótszą – ok. 11 km. Po naszymu: do wytrwałych i do blank wytrwałych 😉

Ze względu na obecność młodszych uczestników wybór trasy krótszej, był bardzo optymalny. Jednak wśród osób wybierających trasę dłuższą znaleźli się rowerzyści w różnym wieku – każdy według upodobań mógł zmierzyć się ze swoją kondycją i nastawieniem.

Cieszymy się, że rowerzyści dbali o swoje bezpieczeństwo i wzięli do serca nasze powiedzonko „niy ma gańba ciś na kole – w kasku na czole!„.

Integracja i nagrody

Meta obu tras znajdowała się w altanie przy leśniczówce. To nasze ulubione miejsce na spotkania – już wiele razy spotykaliśmy się w tym miejscu w ramach naszych projektów. Na wszystkich czekały kiełbaski, gorące napoje i coś słodkiego – ukłony dla Andrzeja za pyszne rogaliki prawie-świętomarcińskie 😉

Po chwili odpoczynku i zabaw (energia najmłodszych uczestników zwiększała się z każdym kolejnym kwadransem, czego zazdrościli im wszyscy dorośli) zaprosiliśmy wszystkich do oficjalnych podziękowań i podsumowań. Zgodnie z założeniami projektu nagrodziliśmy osoby, które towarzyszyły nam podczas każdej przejażdżki, a byli nimi:

  • Pan Henryk Kasner
  • Pan Jerzy Filec
  • Pani Sonia i Pan Mateusz Kotulowie

Dla pozostałych uczestników, którzy byli z nami na co najmniej trzech wyjazdach, również przygotowaliśmy pamiątki – gadżety rowerowe, a dla każdego dziecka – pamiątkowy medal.

Podziękowania

Organizacja każdego z projektów to nie lada wyzwanie. Dlatego, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji kolejnych etapów i wyjazdów.

Dziękujemy:

Dziękujemy za każde miłe słowo, które otrzymaliśmy ze strony uczestników. Wiemy, że wśród mieszkańców Książenic jest wielu sympatyków spędzania wolnego czasu na dwóch kołach – to nas bardzo cieszy i dzięki temu możemy organizować kolejne tego typu projekty.

Cieszymy się, że chcieliście z nami spędzić te 4 dni aktywnie, na sportowo, na wesoło. Mamy nadzieję, że z całą mocą możemy powiedzieć nie: do widzenia, ale: do zobaczenia!

Projekt „Książenicki rowerowy tysiąc” realizowany jest przez Razem dla Książenic, a współfinansowany ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie – Centrum Społecznego Rozwoju”.