Ponad połowa „Książenickiej rowerowej setki” zaliczona!

W niedzielę, 11 sierpnia spotkaliśmy się na starcie drugiego wyjazdu rowerowego. Tym razem wybraliśmy trasę w kierunku Pojezierza Palowickiego, która liczyła prawie 38 km!

Jak zwykle mogliśmy liczyć na gotowość mieszkańców naszej miejscowości i grupa ponad 40 osób ruszyła na rowerowy szlak. Piękna pogoda: ciepłe słońce oraz rześki letni wiatr sprzyjały wesołemu rowerowaniu.

Najpierw przez Leszczyny, udaliśmy się do Stanowic, skąd po krótkim odpoczynku, pojechaliśmy dalej: przez Szczejkowice prosto na Pojezierze Palowickie. Wyjątkowy klimat tego miejsca i sprzyjające okoliczności przyrody sprawiły, że mimo długiego dystansu wyjazd należał to bardzo udanych.

Na zakończenie wyjazdu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy-magnesy wykonane przez zaprzyjaźnioną firmę GRUPA WS Wojciech Świaczny.

Końcem września, planujemy organizację kolejnego wyjazdu w ramach „Książenickiej rowerowej setki”. Tym razem wybierzemy się do tężni solankowej położonej w Rybniku-Paruszowcu. Także bądźcie w gotowości! 🙂

PS. Jeżeli nie byliście na naszej drugiej wyprawie, a chcielibyście pokonać naszą trasę „kierunek: Pojezierze Palowickie”

lub

jeżeli byliście razem z nami, ale chcielibyście przejechać ją jeszcze raz (lub dwa) to znajdziecie ją w serwisie Endomondo. ?