O nas

O nas słów kilka:

Razem dla Książnic zawiązało się w 2017 roku jako Grupa Nieformalna, którą stworzyło czworo przyjaciół – Ala, Martyna, Andrzej i Marcin.

Książenice to miejscowość, w której się urodziliśmy, wychowaliśmy (lub polubiliśmy od pierwszej wizyty – Ala :)), założyliśmy własne rodziny i czujemy się częścią lokalnej społeczności. Zamiast narzekać na brak inicjatyw i wydarzeń postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Wpierw byliśmy członkami grupy nieformalnej Razem dla Książenic, która razem z innymi mieszkańcami Książenic oraz Stowarzyszeniem Humanistycznym Europa, Śląsk, Świat Najmniejszy stworzyła ciekawy projekt „Strażnicy Pamięci” (w ramach Konkursu FIO Śląskie Lokalnie) upamiętnienia ofiar Marszu Śmierci z 1945 roku (2015), później w ramach współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich i Radą Sołecką Książenic przyczyniła się do organizacji Rajdu Rowerowego „Z bajtlem na około Książenic” (2017). Na fali projektów zgłosiliśmy się jako grupa nieformalna do projektu grantowego Działaj Lokalnie X 2017 z projektem „Sajockiej Tradycji Duch i Aktywny Ruch” (2017), osobowości prawnej użyczyło nam Stowarzyszenie Redukowania Bierności z Czerwionki-Leszczyn.
Po wielu przemyśleniach dojrzeliśmy do decyzji, by założyć swoje stowarzyszenie zwykłe i jako RdK zmieniać na lepsze naszą Małą Ojczyznę.

Chcemy aktywnie spędzać czas właśnie tutaj – wśród lasów i pól, wspólnie bawić się na piknikach, festynach, przejażdżkach, turniejach. Jeśli masz pomysł na działanie i nie wiesz jak się za to zabrać – zgłoś się do nas. Jesteśmy przekonani, że razem możemy więcej 🙂

Regulamin Stowarzyszenia Razem dla Książenic