To był wieczór, który zapamiętamy na długo…

Ponad 70 osób odpowiedziało na zaproszenie na spotkanie podsumowujące nasz projekt „Powstańcze wspomnienia w rodzinnych kadrach”. Ta liczba przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania!

30 września mieliśmy przyjemność spotkać się z mieszkańcami Książenic i przedstawić efekty naszego projektu, który powstał z okazji 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego.

Już od soboty można było oglądać wystawę plenerową na ogrodzeniu lokalnej szkoły, która składa się z 26 fotografii prezentujących życie Książeniczan oraz ich najbliższych w latach 1919 -1939. Zaś w poniedziałkowy wieczór „światło dzienne” ujrzała publikacja z ponad 40. zdjęciami. W najbliższych dniach w internetowej galerii na naszej stronie, będzie można zobaczyć wszystkie zdjęcia, które udało nam się pozyskać. Jest ich ponad 300!

Jest nam niezmiernie miło, że „Powstańcze wspomnienia w rodzinnych kadrach” spotkały się z tak pozytywnym odbiorem. Dziękujemy za kwiaty, gratulacje, miłe słowa oraz komentarze. Podkreślamy jednak, że projekt nie miałby prawa istnienia gdyby nie mieszkańcy, którzy podzielili się z nami swoimi rodzinnymi pamiątkami i przekazali zdjęcia na potrzeby realizacji zadania oraz wsparcie ze strony włodarzy Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny z Burmistrzem Wiesławem Janiszewskim na czele. Dziękujemy, że nam zaufaliście i pozwoliliście na zrealizowanie naszej wizji. Dziękujemy za każdą przekazaną fotografię, bo każda z nich zawiera unikatową historię. Dziękujemy, że zechcieliście podzielić się cząstką rodzinnych wspomnień właśnie z nami oraz z wszystkimi odbiorcami projektu.

Dziękujemy również osobom, które wspierają nasze działania. Przede wszystkim dziękujemy ks. proboszczowi Romanowi Laksie oraz Sołtysowi Markowi Szczechowi. Bez Waszego wsparcia i dobrego słowa nie bylibyśmy w stanie dotrzeć do tak licznej grupy mieszkańców. Słowa wdzięczności kierujemy również na ręce Dyrektor Salomei Morawin, która wyraziła zgodę organizację spotkania w szkole oraz montaż wystawy na szkolnym ogrodzeniu.

To nie koniec naszego zdjęciowego projektu. Jeżeli posiadacie zdjęcia z dawnych lat (1919-1939), zachęcamy do podzielenia się nimi z nami. Z przyjemnością je zeskanujemy i dodamy do internetowej galerii. Współtwórzmy ją dalej – nie tylko dla tych, których już z nami nie ma, by pozostała o nich żywa pamięć, lecz także dla kolejnych pokoleń!