Pomagamy zabawą – zapraszamy na charytatywny festyn!

Już 1-go maja na parkingu przy kościele w Książenicach odbędzie się niecodzienny festyn. Atrakcje dla dzieci i dorosłych, występy i pokazy artystyczne, gastronomia, niezwykłe pojazdy itd. Po co to wszystko?

Dla zdrowia i uśmiechu pewnego Walecznego Chłopca – Karola Wilka, który nagle pod koniec lutego 2019 roku usłyszał złowieszczą diagnozę: nowotwór głowy – glejak złośliwy IV kategorii. Od tego momentu jego życia wyznaczają kolejne chemioterapie w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, które po lutowej operacji wycięcia guza mają polepszyć stan zdrowia Karola.
Złe samopoczucie i nieustanne hospitalizacje zmieniły życie Karola oraz jego Rodziny o 180 stopni – energicznemu i uśmiechniętemu dotychczas chłopcu towarzyszy teraz niepewność o swój stan zdrowia i tęsknota za ukochaną klasą I.
Chcemy pomóc Karolowi w jego walce, w której liczą się nie tylko bojowe nastawienie, ale i środki materialne. Wspólnie z innymi chcemy wspomóc Rodzinę Wilk poprzez organizację charytatywnego festynu – ta inicjatywa odbędzie się już 1-go maja! Chcemy wspólnie z mieszkańcami Książenic spędzić popołudnie w miłej atmosferze. Zabawy, pokazy i licytacje mają za zadanie wspomóc szczytny cel zebrania środków na leczenie Karola.

 

W programie festynu m.in:

 

  • Występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Książenicach, Zespołu Tańca Ludowego Przygoda, Stowarzyszenia Artystyczno-Muzycznego w Czerwionce-Leszczynach, Uczniów szkoły EGIDA, szkoły Tańca Vivero oraz gwiazdy wieczoru: zespół B.A.R oraz HAPPY FOLK
  • Pokazy strażackie OSP Książenice i barmańskie finalisty Mam Talent – Krzysztofa Drabika,
  • Taneczny fitness pod czujnym okiem trenerki personalnej Edyty Woryny,
  • Wiele atrakcji dla dzieci, w tym dmuchańce, malowanie twarzy i zaplatanie  warkoczyków, animacje dla różnych grup wiekowych,
  • Bogata oferta gastronomiczna: dla każdego coś miłego i smacznego, m.in. dzięki Paniom z KGW Książenice,
  • Przejazd konną bryczką,
  • Niezwykła STREFA MOTO: zabytkowe samochody, samochody luksusowe i użytkowe oraz spektakularne Master Trucks,
  • Wyjątkowe cegiełki wspierające dzieło pomocy Karolowi, przygotowane przez Stowarzyszenie Dobre Wróżki oraz partnerów, sponsorów i innych ludzi dobrego serca.

Ponadto każdy chętny będzie mógł zrobić sobie zdjęcie w fotobudce i wkleić je ze specjalną dedykacją do albumu dla Karola.


Całą imprezę wraz z licytacjami nietuzinkowych przedmiotów i usług poprowadzi jedyny w swoim rodzaju Marek Muller – na co dzień przewodnik w zabytkowej kopalni GUIDO w Zabrzu. Nie może Was tam zabraknąć!

Festyn to nie wszystko! Na portalu Facebook trwają liczne licytacje przedmiotów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem! Każdy dzień przynosi nowe kwoty darowizn przelewane na Iskierkowe konto Karola Wilka – aktualnie już ponad 10 tysięcy złotych – co cieszy nas niezmiernie! Zapraszamy do dołączenia do grupy Książenice dla Karolka (licytacje) (wymagane konto w serwisie Facebook).