100-lecie książenickiej parafii – zaproszenie na podsumowanie projektu.

Już w środę 28-go grudnia odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt „Przygotowanie do obchodów 100-lecia książenickiej parafii”. Zapraszamy na godzinę 17:00 do sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Książenicach.

Mamy nadzieję, że spotkamy się nie tylko z osobami, które licznie przekazały wiele materiałów, zdjęć, wspomnień; ale także z sympatykami naszej parafii i sołectwa.

Już teraz dziękujemy za zaangażowanie i udział w tym projekcie wszystkim mieszkańcom. Przekazane materiały w wielu przypadkach były wyjściową do wielu wspaniałych dyskusji, licznych poszukiwań historycznych. Wielokrotnie przekazywane nam informacje, były dla nas samych nowością.

Ogromne podziękowania składamy na ręce Księdza Proboszcza Romana Laksy, który współtworzył i wspierał od samego początku ten projekt. Jako Proboszcz naszej parafii już od niemal 24 lat jak dobry Pasterz dba o jedność swojej owczarni w wierze, ale także troszczy się o jej ziemski los. Cieszymy się, że jako Razem dla Książenic możemy zawsze liczyć na Jego wsparcie i dobrą energię.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie podsumowujące projekt “Przygotowanie do obchodów 100-lecia książenickiej parafii”, które odbędzie się 28 grudnia 2022 r. o godzinie 17:00 w sali OSP w Książenicach (ul. Klimka 13).

Podczas spotkania odbędzie się promocja publikacji oraz wystawy powstałych w ramach projektu.