Finał projektu – Wirtualna galeria już dostępna!

Jest nam niezmiernie miło, że możemy zaprosić wszystkich w wirtualną podróż przez karty historii naszej książenickiej parafii.

To podróż fascynująca, pełna wspaniałych momentów, które zdefiniowały naszą lokalną społeczność, zarówno wcześniej jako mieszkańców Książenic i Kamienia, a także jako mieszkańców obu sąsiednich parafii.

W 2023 roku rozpoczynamy świętowanie obchodów 100-lecia powstania książenickiej parafii. Z tej okazji zaprosiliśmy parafian, mieszkańców i przyjaciół Książenic do wzięcia udziału w zbiórce zdjęć, pamiątek i wspomnień z okresu życia parafii – od momentu jej założenia do lat obecnych. Dziękujemy z całego serca wszystkim osobom, które przekazały nam zdjęcia – bez Was projekt „Przygotowania do obchodów 100-lecia książenickiej parafii” nie miałby miejsca!

Dzięki sporemu odzewowi mieszkańców, a także we współpracy z Księdzem Proboszczem udało się stworzyć wszystkie zaplanowane elementy projektu:

Przekazano nam ponad 350 zdjęć – każde z nich to piękna historia uchwycona w kadrze. Mamy nadzieję, że tym projektem ocaliliśmy wiele z nich od zapomnienia. Fotografie przypomniały nam o najważniejszych wydarzeniach dla Parafii, o najważniejszych postaciach i ludziach, bez których nie byłoby nas tutaj w tym miejscu dziś.

Cieszymy się, że dzisiaj to my możemy dać świadectwo następnym pokoleniom i dać wyraz wdzięczności Bogu i ludziom za wszystkie lata Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Książenicach.

Zapraszamy do oglądania wystawy, która przez najbliższe miesiące będzie umieszczona na płocie probostwa. Czekamy na wszystkie sygnały związane z rozpoznaniem tożsamości osób, które są widoczne na planszach – dajcie nam znać osobiście, mailowo lub przez WhatsApp.

Jeśli podczas oglądania wystawy przypomnieliście sobie, że w swoich archiwach posiadacie inne ciekawe fotografie – nic straconego – skontaktujcie się z nami i z wielką przyjemnością rozbudujemy właśnie o nie – naszą wirtualną galerie.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaszczyciły nas swoją obecnością podczas podsumowania projektu 28.12.2022 r. Poniżej fotorelacja z tego wyjątkowego wydarzenia.