Książenickie serce na nakrętki już stoi!

W lutym tego roku postanowiliśmy włączyć się w zbiórkę plastikowych nakrętek dla Krzysia Gorzawskiego (więcej o akcji przeczytacie TUTAJ). W Szkole Podstawowej w Książenicach i w naszym parafialnym, książenickim kościele stanęły pojemniki, do których można było wrzucać nakrętki. Udało się w ten sposób zebrać kilkaset kilogramów nakrętek, które na bieżąco są przekazywane Krzysiowi i jego rodzicom.

Ale to nie koniec!

Przy dobrej współpracy z Sołtym i Radą Sołecką udało znaleźć się środki pieniężne i zakupić metalowe serce na nakrętki. Dzięki uprzejmości Księdza Poboszcza Romana Laksy serce stanęło na placu kościelnym. Tym samym kontynujemy zbiórkę do serca.

Zbieranie nakrętek ma kilka aspektów: przede wszystkim jest to materialna pomoc dla kogoś potrzebującego. Ma to też wymiar proekologiczny – odkładając nakrętki segregujemy odpady i uczymy najmłodszych, że niektóre śmieci można przetworzyć i wykorzystać ponownie. Taka zbiórka łączy też nasze lokalne społeczeństwo – każdy może zaangażować się w ten wspólny „projekt”.

Obecnie do serca nadal zbieramy nakrętki dla Krzysia Gorzawskiego.
Jeżeli znacie inne osoby z naszej, którzy potrzebują pomocy w takiej formie, zapraszamy do kontaktu mailowego z naszym stowarzyszeniem razemdlaksiazenic@gmail.com.