Na podbój Palowic i Szczejkowic!

Zapraszamy na kolejną wyprawę rowerową! 15 sierpnia – zapamiętajcie tę datę! To właśnie tego dnia zapraszamy na wyjazd rowerowy do Palowic i Szczejkowic.

Będzie to już druga wyprawa rowerowa w ramach projektu „Zagadki na rowerze w sajockich okolic plenerze” realizowanego przez nasze stowarzyszenie. Tym razem zmierzymy się z pierwszym questngiem po śląsku: „Typowy Alojz i szfarno Sztefa – Miłość od piyrszego wyjrzynio”. Czas przejazdu szacowany jest na około 3 godziny, dlatego na zakończenie zapraszamy wszystkich na integracyjne ognisko.

Zbiórka pasjonatów rowerowych przejażdżek została zaplanowana na godzinę 13:00 pod kościołem w Książenicach. Następnie każdy swoim tempem uda się do Palowic, by tam rozpocząć questing. Odgadywanie zagadek questingu (który również zostanie przekazany uczestnikom) jest możliwe dzięki przejrzystym folderom z zagadkami – nie ma potrzeby stałej obecności przewodnika czy połączenia z internetem – questing jest zabawą nie wymagającą prądu, tylko dobrych chęci! Po questingu przewidujemy ognisko z kiełbaskami 🙂 

Questing „Typowy Alojz i szfarno Sztefa – Miłość od piyrszego wyjrzynio”, powstał w ramach projektu „Młodzi, Kreatywni. Aktywni” w 2014 roku. Projekt był wyjątkową inicjatywą, która zaangażowała młodzież zamieszkującą tereny wiejskie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Projekt umożliwiał skorzystanie z szkoleń tematycznych, włączenie się w proces tworzenia narzędzi promocyjnych dla gminy oraz poszczególnych sołectw. Jego głównym celem było budowanie postaw przedsiębiorczych oraz indywidualnej kreatywności każdego z uczestników. To właśnie młodzi ludzie dzięki przeszkoleniu w Fundacji Questingu mogli opracować treść i formę tras do podejmowania aktywności. Zamiast questu spacerowego, zdecydowano się na rowerowy, który wg autorów zapewnia godzinę zabawy dla małych i dużych.

Folder do pobrania tutaj

RegulaminOświadczenie udziału w wyprawie rowerowej „Typowy Alojz i szfarno Sztefa – Miłość od piyrszego wyjrzynio”

Questing rowerowy „Typowy Alojz i szfarno Sztefa – Miłość od piyrszego wyjrzynio” jest realizowany w ramach projektu „Zagadki na rowerze w sajockich okolic plenerze”, który realizowany jest przez stowarzyszenie „Razem dla Książenic” w ramach programu Działaj Lokalnie X edycja 2018, którego operatorem jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundusz Lokalny Ramża. Program jest współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Funduszu Lokalnego RAMŻA oraz z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.