Relacja z drugiego rozdania w ramach „Książenickiego rowerowego tysiąca” – kolejne kilometry za nami.

Czyż nie ma lepszego sposobu na spędzenie wolnego niedzielnego popołudnia, niż wspólna przejażdżka rowerowa? Licznie zgromadzeni uczestnicy rajdu nr 2 tylko to potwierdzają!

W niedzielę 4 września razem z grupą prawie 35 osób udaliśmy się w przyjemną wycieczkę do Rybnickiego Aeroklubu w Gotartowicach.

Trasa wiodła przez teren naszej Gminy, głównie drogami bocznymi oraz lasem – cieszymy się, że pogoda nam sprzyjała, gdyż jeszcze do południa niebo nad Książenicami było dość pochmurne.

Po dojechaniu na miejsce mogliśmy rozsiąść się w przyjemnych okolicznościach lokalnej Fru Cafe. Po schłodzeniu się lodami i po posileniu się moglismy zagrać z dziećmi w różne gry: hitem okazało się Uno i Dobble, a starsi uczestnicy rajdu zagrali rundkę w szkata.

Pogoda zachęciła też do berka, gry w piłkę i do licznych prac konstrukcyjnych w obszarze ziemnym chronionym – czyli zabawy najmłodszych w piaskownicy 🙂

Oczywiście największą atrakcją były ciągle przylatujące i odlatujące samoloty – było co podziwiać na niebie i ziemi! Tylko spójrzcie na ten fantastyczny film z rajdu:

Cieszymy się, że tak wiele osób po raz kolejny uczestniczyło w rajdzie – miło spotkać znajome twarze, ale też cudownie jest poznawać nowych miłośników dwóch kół – oby było nas coraz więcej, bo już wkrótce ruszamy z planowaniem kolejnego rajdu po naszych pięknych okolicach.

Stay tuned! 🙂