Książenicki rowerowy tysiąc – zapraszamy na drugie rozdanie!

Nie zwalniamy tempa i zapraszamy na drugą wyprawę rowerową w ramach projektu „Książenicki rowerowy tysiąc”. Tym razem udamy się na lotnisko w Gotartowicach.

W niedzielne popołudnie, 4 września br. wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w wyjeździe rowerowym. Ruszamy o godzinie 13:00 z parkingu przy książenickim kościele.

Naszym celem będzie lotnisko w Gotartowicach. Poniżej prezentujemy orientacyjną trasę przejazdu.

Z Książenic przez Leszczyny udamy się do Stanowic. Następnie przez las do Szczejkowic i wzdłuż autostrady, leśnymi ścieżkami do Gotartowic. Jest to odległość około 16 km. W Gotartowicach będzie dłuższy odpoczynek na ochłodę i szybki szpil w projektowe gry. Droga powrotna będzie prowadziła leśnymi ścieżkami do Polany Kanetowiec, a następie do Przegędzy. Zakończenie planujemy w Barze pod Lasem w Przegędzy, skąd każdy indywidualnie uda się do domu. 🙂

Całkowita długość trasy to około 32 km (pętla od książenickiego kościoła).

Link do planowanej trasy dostępny jest TUTAJ.

I pamiyntejcie, niy ma gańba ciś na kole 🙂

A tak było na pierwszej wyprawie w ramach projektu, której celem była Tężnia solankowa na Paruszowcu:

Projekt „Książenicki rowerowy tysiąc” realizowany jest przez Razem dla Książenic, a współfinansowany ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie- Centrum Społecznego Rozwoju”.