Boże Narodzenie po naszymu – tradycje, wspomnienia, wspólnota
„Boże Narodzenie po naszemu – tradycje, wspomnienia, wspólnota” to wyjątkowy cykl międzypokoleniowych spotkań, podczas których wspólnie przygotowywaliśmy się do świąt w duchu lokalnych zwyczajów.
W programie znalazły się:
7 grudnia 2025 r. – przejazd św. Mikołaja przez Książenice zakończony spotkaniem integracyjnym przy ognisku
Poza wymienionymi wydarzeniami, w ramach realizowanego projektu powstał także wyjątkowy cykl nagrań wspomnień poświęconych dawnym tradycjom bożonarodzeniowym, zatytułowany „Jak to downij bywało”. W ramach tego cyklu mieliśmy zaszczyt i ogromną przyjemność porozmawiać z Paniami z KGW Książenice, Michałem Froehlichem z profilu Antyki, a także z Państwem Teresą i Henrykiem Kasner, Panią Bronisławą Fojcik, Panią Urszulą Teśner oraz Panią Elfrydą Pawlas.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rozmówcom za otwartość oraz za podzielenie się cennymi, często bardzo osobistymi wspomnieniami o tym, jak niegdyś wyglądały Święta Bożego Narodzenia. Dzięki Państwa opowieściom możliwe było ocalenie od zapomnienia pięknych tradycji, zwyczajów i atmosfery dawnych świąt, które stanowią ważną część naszego lokalnego dziedzictwa kulturowego.
Naszym celem jest pielęgnowanie i dokumentowanie lokalnego dziedzictwa, wzmacnianie więzi między pokoleniami oraz budowanie wspólnoty opartej na tradycji, twórczości i radości ze wspólnego działania.
„Boże Narodzenie po naszymu – tradycje, wspomnienia, wspólnota” realizowane jest przez Razem dla Książenic i współfinansowane ze środków KPO, Unii Europejskiej oraz budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.
Boże Narodzenie po naszymu – tradycje, wspomnienia, wspólnota
„Boże Narodzenie po naszemu – tradycje, wspomnienia, wspólnota” to wyjątkowy cykl międzypokoleniowych spotkań, podczas których wspólnie przygotowywaliśmy się do świąt w duchu lokalnych zwyczajów.
W programie znalazły się:
ŚPIEWNIK KOLĘDOWY „Boże Narodzenie po naszymu…”
Poza wymienionymi wydarzeniami, w ramach realizowanego projektu powstał także wyjątkowy cykl nagrań wspomnień poświęconych dawnym tradycjom bożonarodzeniowym, zatytułowany „Jak to downij bywało”. W ramach tego cyklu mieliśmy zaszczyt i ogromną przyjemność porozmawiać z Paniami z KGW Książenice, Michałem Froehlichem z profilu Antyki, a także z Państwem Teresą i Henrykiem Kasner, Panią Bronisławą Fojcik, Panią Urszulą Teśner oraz Panią Elfrydą Pawlas.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rozmówcom za otwartość oraz za podzielenie się cennymi, często bardzo osobistymi wspomnieniami o tym, jak niegdyś wyglądały Święta Bożego Narodzenia. Dzięki Państwa opowieściom możliwe było ocalenie od zapomnienia pięknych tradycji, zwyczajów i atmosfery dawnych świąt, które stanowią ważną część naszego lokalnego dziedzictwa kulturowego.
Naszym celem jest pielęgnowanie i dokumentowanie lokalnego dziedzictwa, wzmacnianie więzi między pokoleniami oraz budowanie wspólnoty opartej na tradycji, twórczości i radości ze wspólnego działania.
„Boże Narodzenie po naszymu – tradycje, wspomnienia, wspólnota” realizowane jest przez Razem dla Książenic i współfinansowane ze środków KPO, Unii Europejskiej oraz budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.
Ostatnie wpisy
Archiwa
Kategorie