Aktywne świętowanie 11 listopada według Sajoków

Ponad 30 km wyznaczonych tras czekało na uczestników imprezy podsumowującej projekt „Sajockiej tradycji duch i aktywny ruch”, która odbyła się 11 listopada br. przy książenickiej leśniczówce. Wyzwanie grupy Razem dla Książenic podjęło prawie 60 śmiałków!
Na starcie stanęły trzy ekipy: rowerzyści, biegacze i miłośnicy nordic walking. Każdy z uczestników otrzymał ulotkę z mapą, na której zaznaczone są trasy opracowane w ramach projektu. Całą imprezę rozpoczęła rozgrzewka, którą poprowadził Paweł Mitura-Zielonka z Rybnickiego Klubu Nordic Walking.
Po przebyciu wyznaczonych tras, na wszystkich uczestników czekało ognisko i gorąca herbata.Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszej inicjatywie! Szczególnie dziękujemy Nadleśnictwu Rybnik za możliwość zorganizowania ogniska, panu Czesławowi Wałachowi za pyszne bułki, panu sołtysowi Markowi Szczechowi za słodkości dla uczestników, klubowi LKS „Unia” Książenice za użyczenie termosu na gorącą herbatę, Grupie Biegowej Luxtorpeda z Czerwionki za drobne upominki dla uczestników.
Więcej zdjęć znajdziecie na facebookowym profilu Razem dla Książenic, a ulotkę możecie pobrać tutaj.

Projekt „Sajockiej tradycji duch i aktywny ruch” jest realizowany przez grupę Razem dla Książenic przy Stowarzyszeniu Redukowania Bierności w ramach programu Działaj Lokalnie X, a jego operatorem jest Akademia Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundusz Lokalny RAMŻA. Program jest współfinansowany ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, Funduszu Lokalnego RAMŻA oraz z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny.