„Książenicka rowerowa setka” zaliczona!

W piękną jesienną sobotę ponad czterdziestoosobowa grupa miłośników dwóch kółek spotkała się przy książenickiej szkole, aby po raz ostatni w tym roku wykręcić rowerowe kilometry!

Tym razem do pokonania była dwunastokilometrowa trasa po Książenicach połączona z rozwiązywaniem zagadek w ramach questingu „Rowerowe Książenice”, który powstał w ramach ubiegłorocznego projektu Zagadki na rowerze w sajockich okolic plenerze. Była to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat naszej miejscowości, ale również poznać ciekawostki, o których wcześniej nie wiedzieliśmy.

Po zmierzeniu się z rowerowymi zagadkami i przejechaniu ostatnich kilometrów do tytułowej setki, wszyscy uczestnicy wyjazdu spotkali się przy ognisku w altanie przy leśniczówce. Był to miły czas podsumowania wszystkich wyjazdów, wyróżnienia osób, które wzięły udział w co najmniej trzech wyprawach oraz snucia kolejnych rowerowych planów 🙂

Bardzo się cieszymy, że tak wielu mieszkańców razem z nami przemierzało rowerowe szlaki. Jest to nasz kolejny „rowerowy” projekt i mamy nadzieję, że nie ostatni!

W sumie w całym naszym projekcie wzięło udział 78 osób! 15 osób było z nami na 3 wyprawach, a aż 13 przejechało z nami wszystkie trasy! Tym osobom szczególnie gratulujemy i cieszymy się, że mogliśmy ich wyróżnić okolicznościowymi koszulkami.

Jeżeli nie byliście na naszej ostatniej wyprawie, a chcielibyście pokonać naszą trasę i rozwiązać quest „Rowerowe Książenice”

lub

jeżeli byliście razem z nami, ale chcielibyście przejechać ją jeszcze raz (lub dwa) to znajdziecie ją w serwisie Endomondo.

Za współpracę przy projekcie dziękujemy:

– Piekarnictwo Cukiernictwo Czesław Wałach

– Księdzu Proboszczowi Romanowi Laksie

– Nadleśnictwo Rybnik

– LKS Unia Książenice

– WS Świaczny

Projekt „Książenicka rowerowa setka” był cyklem 4 wyjazdów rowerowych, których sumaryczny dystans wyniósł 100 km. W ramach zadania zostały zorganizowane następujące wyjazdy:

  • wokół Zalewu Rybnickiego (26 km) – wyprawa odbyła się 28 lipca, wzięło w niej udział 43 uczestników, a relację z niej można znaleźć TUTAJ,
  • przez Pojezierze Palowickie (38 km) – wyjazd odbył się 11 sierpnia, z trasą zmierzyła się 44 osobowa grupa, a relację można znaleźć TUTAJ,
  • do tężni solankowej na Paruszowcu (24 km) – wyprawa odbyła się 14 września, wzięły w niej udział 34 osoby, a relację z niej można znaleźć TUTAJ,
  • oraz questing „Rowerowe Książenice” (12 km), który rozwiązywały 43 osoby.